V proudu myšlenek #01

1. prosince 2015 v 17:58 | Ooomarie |  Ostatní
Jen tak si tady sedím, popíjím horký čaj a říkám si, o čem bych napsala článek. Mám hotový článek o Hunger Games a ještě jeden článek, ale zrovna dneska mám pocit, že tady budu jen sedět a přemýšlet. A v nejlepším případě ty myšlenky hodím do počítače a podělím se s vámi o ně.


Víte, nikdy jsem nebyla ani optimista, ani pesimista. Nejvíce se ke mně hodí realista s optimistickým nebo pesimistickým pohledem na svět dle nálady. Zhruba od prázdnin, kdy jsem se mohla jen válet a nebýt v okruhu jiných lidí, než mé rodiny, a nemusela jsem poslouchat neustálé narážky na to, jak vypadám, chovám se, a podobně, tak mi trochu stouplo sebevědomí. Tím o sobě netvrdím, že jsem sebevědomá, ale už nejsem taková ta ustrašená holka, co by si o sobě myslela jen to nejhorší. Už nejsem ta holka s nulovým sebevědomím. Řekněme, že sebevědomý člověk má sto procent. Já mám teď třeba třicet, když si trochu přidám. Což bych řekla, že je na mě docela dobrý výsledek. A tak se už nenechám urážet lidmi, kteří mi za to nestojí. Co se vám v tomto odstavci snažím říct, je to, že jsem zhruba od prázdnin koukala na svět docela optimsiticky.

Ale teď.. já nevím. Hodně jsem dnes přemýšlela o středních školách, protože nemám ponětí kam jít, na obchodku, ekonomku, průmyslovku a podobné školy nechci, gympl bych nechala jako poslední možnost, protože když se ve dvaceti rozhodnu, že nechci na vysokou, co budu dělat s gymplem? A tak jsem nic moc nevymyslela. Řeknete si, že jsem teprve v osmičce, a mám ještě spoustu času… ale nemám. Nemám, protože v devítce už se dělají přijímačky a to už přeci musím vědět, kam chci jít a co chci v životě dělat. Takže já nevím. Je to hodně těžké vybírat si střední, když nejste na nic talentovaní. Sport. Kreslení. Matematika. Zpívání. Psaní. Tancování. Nic z toho. Abych teď nezněla špatně, tak ano, ráda kreslím, ráda fotím, ráda tancuju, ráda píšu. Ale neřekla bych, že na nějakou z těchto aktivit jsem mimořádně talentovaná. Takže prostě nevím, no.

Přemýšlela jsem o tom, že bych vystudovala nějakou jazykovou školu a pak jela studovat vysokou někam do anglicky mluvících zemí, ráda bych třeba do Anglie, ale nejsem si tím tak jistá. Ne po tom, co se všude objevili uprchlíci a teroristi a podobně. Já uprchlíky neodsuzuju, naopak si myslím, že by se jim mělo pomoci, protože ti lidé jsou chudáci a v jejich zemích se válčí a oni se jen snaží utéct od toho.. Ale ne všichni. V knížkách či filmech máte rovnou rozdělené lidi na dobré a zlé, ale v životě to tak není. Jedno je propojené s druhým a pak se z toho stane něco tak zamotaného a složitého, že to nepoznáte. Stejně tak mi vrtá hlavou, proč se tak dlouho s islámským státem nic nedělalo, když tam existoval už delší dobu? Proč se to nechalo zajít až do takových extrémů? Jak jsem už někde psala, ráda bych na to napsala názorový článek, ale neumím je psát. A navíc nad tím nechci moc přemýšlet, protože čím víc přemýšlíte nad smutnými věcmi, tím víc se vám kazí nálada. Protože tady na světě není tolik dobrých věcí.

Na náladě mi ubírá ještě jeden spolužák, který mě neskutečně štve.. Nechci se o tom rozepisovat, ale neskutečně mě to vytáčí.

Do toho se ještě pojí to, že Vánoce jsou tu za tři týdny a já mám dárek zatím jen pro dvě kamarádky, a to jsem vůbec ráda, že je mám. Rozepíšu se o tom v nedělním OOO'S TALKU.

Doufám, že vám nevadilo vyslechnout si můj momentální proud myšlenek, budu ráda za váš názor v komentářích, a příště se pokusím o nějaký lepší článek, pozitivnější. Někdy holt nejsou dny naplněné jen dobrou náladou (: Napište mi prosím, jestli chcete příště ten slibovaný článek o Hunger Games, nebo něco jiného, popřípadě co. Já doufám, že se mi nálada po tréninku zlepší (přepokládám, že ano, protože tanec mě vždy nabije pozitivní energií, už jen ta cesta tam se sluchátky v uších) a vám přeji krásný zbytek týdne (pokud bych se ozvala až o víkendu). Mějte se krásně ♥
- Ooomarie
 


Komentáře

1 Crazy Jull Crazy Jull | Web | 1. prosince 2015 v 21:48 | Reagovat

Já jsem si střední vybírala minulý rok a musím s tebou trochu nesouhlasit. Ano, jsi v osmičce a je dobré o tom už uvažovat. Ale netrap se tím. :) Ono nakonec vždycky to dopadne dobře. Takže moje rada je, moc nepřemýšlej, na jakou školu chceš, ale spíše si nech trochu odstup, ono to nakonec přijde samo. Znám spoustu lidí, co do posledních měsíců nevěděli, kam jít a pak najednou našli tu vhodnou školu. :)
Moc se těším na ten článek o Hunger Games. :)
Moc mě potěšil tvůj komentář na mém blogu, že máš ráda Paige a Emily. Jsi snad první člověk, který je má rád. :3
-CrazyJull

2 Beatricia Beatricia | Web | 2. prosince 2015 v 7:07 | Reagovat

Tvůj proud myšlenek je bravurní a velmi čtivý. Přesahuje rámec 8. třídy... byl by ozdobou každého časopisu. Je správná tvá úvaha, kam na střední školu. Je to opravdu životní otázka. Ať se rozhodneš jakkoliv, nevylučuj už předem vysokou školu. S tvým inteligenčním potenciálem tam právem patříš.
Napsala jsi to prostě jedním slovem skvěle. :*)

3 Wan | weeny-world.blog.cz Wan | weeny-world.blog.cz | Web | 2. prosince 2015 v 15:04 | Reagovat

Já jsem právě v prváku na zdravce. Pro tuhle školu jsem se rozhodla týden před odevzdáním přihlášek. Taky jsem absolutně nevěděla kam, protože jsem taky v ničem nevynikala a na gympl jsem, ze stejného dúvodu jako ty, taky jít nechtěla. Takže zdravka byla taková volba na poslední chvíli. Vždycky jsem si říkala, že půjdu kamkoliv, jenom né na zdravku :D Musím ale říct, že jsem za to ráda. Jsou sice dny, kdy si fakt říkám, proč jsem tam sakra šla, ale ani to mě nedonutí to vzdát.
Je super, že nad tím uvažuješ už teď, ale do devítky se to ještě může všechno změnit. Doufám, že si vybereš dobře ;)
Pěkný zbytek dne :) Wan

4 Bella Me Bella Me | Web | 2. prosince 2015 v 16:19 | Reagovat

Já mám poslední dobou pořád takové divné nálady, na jednu stranu je vlastně všechno v pohodě, ale na tu druhou strašně moc cítím, že je všechno nějak zvláštní a že je mi vlastně strašně smutno.
Je dobře, že ti trošku stouplo sebevědomí. Člověk by si měl sám sebe vážit. Sice nějaký přehnaný egoismus je zase špatný, ale takové to zdravé sebevědomí, kdy víš jakou máš hodnotu a nepodceňuješ se je moc dobré. Tak hlavně, ať ti to vydrží!

5 Anička | sova-na-fetu.blog.cz Anička | sova-na-fetu.blog.cz | E-mail | Web | 2. prosince 2015 v 16:54 | Reagovat

Článek o HG určitě vydej.. vím, že jsem psala, že je to blbost, ale pak jsem si to pustila a.. hmm.. už 3x jsem viděla jedničku :D I ostatní samozřejmě, až na ten poslední díl.
Toto dilema víš, že jsem měla taky, nenapsala jsem o tom málo článků :D .. Ale mám pocit, že jsem to řešila moc brzy. Jasně, nějaký plán bych měla mít, ale stres je to až v devítce, když opravdu nevíš. Nebo víš, ale bojíš se. Polovina mé třídy neví kam jít a vůbec jim to nezávidím. Přeci jen - za pár měsíců budu odevzdávat přihlášky. Kdyby byla možnost se vrátit o ten rok zpět, tak řeším jen známky na vysvědčení. Tak moc nad tím teď ale nepřemýšlej, nebo ti to vleze na mozek a bude ti mooc hrabat :)

6 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 2. prosince 2015 v 17:30 | Reagovat

Je dobře, že už teď přemýšlíš na střední, je to fakt dobře :-) Já teď budu maturovat a vůbec nevím, jak to bude s vysokou. Měla jsem o tom uvažovat už dřív :-)

Každopádně já na ekonomce jsem a je to pakárna, tam nechoď. Také jsem přemýšlela o cestovním ruchu anebo o civilním letectví, ale bohužel ani jedno nevyšlo, tak nic no. A zkus se poohlédnout na internetu :-) Jo a mým největším problém bylo a je také to, že nemám na nic talent..fakt na nic.

Také mi na jednu stranu je uprchlíků líto, protože si říkám..co kdybychom v takové situaci byli my? také bychom utíkali.. A buď v klidu, jsi na tom líp jak já. Já mám jen jeden dárek a to pro mámu. Zbytek chci nakoupit v Německu :-D

Tenhle článek je fajn, takže se neomlouvej za to, co píšeš. Je to tvůj blog a tvé rozhodnutí :-) Líbí se mi tvůj článek. Píšeš hezky. :-)

7 flovers-king flovers-king | Web | 2. prosince 2015 v 17:34 | Reagovat

Tohle byl opravdu super článek, a je dobře, že sem píšeš, co skutečně cítíš :-) A jinak neboj, taky sháním dárky, zatím zcela beznadějně :-D

8 Heaven Heaven | Web | 2. prosince 2015 v 17:47 | Reagovat

Střední jsem si ani nevybrala... Proč, když už za mě bylo vybráno. Nq gympl nechoď, akorát by jsi se tam trápila a nic by jsi z toho neměla. Jazykové školy bývají těžké, jak jsem slyšela, ale zase když umíš jazyk hodně dobřw, můžeš dělat cokoliv.

9 Vall Vall | Web | 2. prosince 2015 v 19:34 | Reagovat

Moc se na články těším! :) Zajímá mě, co sis pro  nás připravila :)
Na nedělní OOO'S TALK se moc těším! Takové oddychové články mě baví úplně nejvíc!
Krásné obrázky :)
Já jsem optimista, dříve jsem byla velký pesimista... Někdy ale mám dny, kdy brečím a nic mě nebaví, to má asi každý :)
Ani se ti nedivím, že nevíš, na jakou školu chceš jít. Já taky ne. Vlastně.. já asi vím, ale mám těch škol víc (3-4) a pořád nevím, pro jaké dvě se rozhodnout... Zatím ještě moc nepřemýšlím, ale mám ty 3-4 školy, mezi kterými se rozhoduji.
Jazykovka podle mě není špatná a mezi ní se taky rozhoduju. Mě jazyky baví, hlavně angličtina, tak proč ne :)
A pokud tebe taky jazyky baví, jdou ti , tak bych se mezi jazykovkou rozhodovala:) Podle mě to není špatná volba...:)
Se spolužákem mě to mrzí :( Snad to bude lepší.
Já už mám většinu dárků nakoupených, akorát ještě pro kamarádky nemám, to mi stačí týden-dva před tím, než si dáme dárky.
Já, když mám špatnou náladu pustím si nějaká vtipná videa, písničky a nebo si zpívám(tancuju). :)

10 Kikina :D Kikina :D | 5. prosince 2015 v 22:36 | Reagovat

Já jsem zase byla do sedmé třídy velký pesimista,ale přes prázdniny jsem začala vše vidět jasněji,takže se ze mě stal až moc velký optimista :D
Já bych řekla,že na kreslení,psaní i tancování talentovaná jsi :) To já jsem se rozhodla,že na gymnázium chci..Žádná jiná škola mě nijak nezaujala..Jenom gymply..Docela teď často uvažuji,že půjdu na právničku takže bych po gymplu mohla na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy..:)Ale všechno je ještě ve hvězdách,věřím,že brzy si školu,která se ti bude líbit určitě najdeš ❤
Asi tuším,jakého spolužáka máš na mysli..A nevím,co bych ti měla poradit,vím,že ignorovat ho nejde,takže prostě asi jen zatnout zuby..:/
Já naštěstí mám už dárky všechny a ode dneška i zabalené :)
Btw.Takovýto druh článků se mi od tebe moc líbí :)

11 Butterfly Butterfly | 6. prosince 2015 v 12:28 | Reagovat

To je dobre, ze jsi uz zacala premyslet o stredni uz ted :) myslim si, ze bys mela delat to, co te bavi- protoze kresleni, psani ti jde :) mne je lito, ze te otravuje ten spoluzak :( tento clanek je skvely :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama