Tips & motivation

Recept - smoothie svačinka

28. května 2016 v 8:29 | Ooomarie
Ahojky všichni! Dva týdny jsem se zase neozvala, já vím, já vím. Minule jsem vám slíbila ooo's talk, ale předevčírem mě napadlo něco trochu jiného - recept, na smoothie, které si strašně ráda dělám. Tentokrát jsem si to dala do misky a udělala formou menší svačinky a chtěla jsem se o to s vámi podělit. Určitě to vyzkoušejte, je to strašně dobré :)

girl drink food
/weheartit/

Jak nelitovat zkrácení dlouhých vlasů

20. února 2016 v 16:51 | Ooomarie
Úvod k tomuto článku píšu vážně nerada, protože se sem ani trochu nehodí, ale ráda bych to přeci jen vysvětlila. Poslední dobou vycházely jen ooo's talky, a vy sice tvrdíte, že vás baví (♥), ale já na blog chci psát i nějaké pořádné články, ne jen kecací články ze života /i když pořád budou zabírat valnou většinu všech článků/. Takže jsem byla vděčná, že mě konečně napadl nápad na nějaký pořádný článek, a vážně doufám, že se vám bude líbit, protože jsem si s ním dala práci. A hlavně mluvím z vlastních zkušeností, takže vám snad moje rady pomůžou. Zrovna jsem dokoukala celý himym, a jsem vážně naštvaná, jak to skončilo. Více v dalším ooo's talku. Užijte si článek!))

hairhairhair

Chcete si zajít do kadeřnictví a nechat si ostříhat vlasy třeba o dvacet centimerů, ale nejdete tam, protože se bojíte toho, že toho budete litovat, protože vždy, když jste se ostříhaly, jste těch dlouhých vlasů potom litovaly? Tak přesně pro vás mám plán, jak na to.
pozn. celý článek je psaný v ženském rodě, pravděpodobnost ostříhání dlouhých vlasů u holek je vyšší.

1. Rozmyslet si, jaký účes chcete
Tohle je ten úplně nejvíc odhadnutelný (existuje to slovo vůbec?) bod z celého článku, ale je důležitý a pro celou akci naprosto stěžejní. Řekněme, že si chcete vlasy nechat ostříhat, protože dlouhé vlasy už vám vadí. Takže když si promyslíte, že chcete mít vlasy těsně pod ramena, a musíte si nechat ostříhat dvacet centimetrů vlasů, první krok máte za sebou.

2. Vyzkoušet, jak v účesu budete vypadat
Další bodem je samozřejmě ověřit, jestli v tom vašem vysněném účesu budete vypadat dobře. Můžete to zkusit například tak, že si stoupnete před zrcadlo a představíte si samu sebe bez dvaceti centimetrů vlasů, ale ne všichni máme tak dobrou představivost, takže tu mám ještě dva náhradní plány. Můžete vzít sponky nebo pinetky, a vlasy jimi sepnout. Sice to nebude vypadat úplně přesně, ale aspoň něco. A další možnost je nechat se vyfotit, nahrát svoji fotku do nějakého grafického programu, ve kterém umíte, a jednoduše ty vlasy, které chcete, aby šly pryč, odstraníte. Je to poněkud složitá metoda a možná pak na fotce budete vypadat trochu zdeformovaně, ale za pokus to stálo.

3. Zeptat se někoho blízkého
Do mého plánu nesmí chybět i něco tak základního, jako je názor kamarádů nebo rodiny. Pokud vám řeknou, že by vám to slušelo, neváhejte, jen do toho! Pokud ale vám řeknou, že se to k vám nehodí, ale vy přesto máte chuť se nechat ostříhat, i tak to udělejte. Protože ne pro všechny je názor ostatních tak důležitý, přednější je, abyste se v tom vy cítily dobře.
4. Seznam pro a proti
Stará oblíbená věc se sepisováním pro a proti věcí. Jestli si chcete dát tři centimetry jen konečky, tak to, podle mě, není důležité, ale u nějaké větší akce, jako právě těch dvacet centimetrů, se to hodí. Takže vezměte kus papíru a napište si to. Pokud si pak nebudete vědět rady, můžete se zeptat někoho s kamarádů a společně to zhodnotit.

5. Chvilková pauza
Nevěděla jsem, jak tento bod nazvat, ale jedná se o to, že si nápad necháte chvíli uležet v hlavě. Protože jestli se jeden večer rozhodnete pro ostříhání takového kusu vlasů a hned druhý den ráno půjdete do kadeřnictví, budete toho litovat, i když splníte všechny předešlé body. Pokud dostanete nápad s ostříháním, musíte chvíli počkat, protože za tu dobu si to můžete rozmyslet, a budete samy sobě vděčné, že jste to neudělaly. A pokud se vám i po té době bude zdát nápad dobrý, tak směle do toho.

6. Psychické rozloučení
Tenhle bod možná může znít krapet zvláštně, ale není. Abyste vlasů po návštěvy kadeřníka nelitovaly, je důležité být už předem smířená s tím, že vlasy prostě už nebudete mít tak dlouhé, a bude trvat dlouho, než to doroste. Během minulého bodu se s vlasy nejspíš už tak nějak psychicky rozloučíte, ale pokud ne, tak byste to měly udělat teď.

7. Návštěva kadeřnictví
Pokud jste splnily všechny předešlé body, už nezbývá nic jiného, než navštívit kadeřnictví a nechat se ostříhat. A doufat, že vás ten kadeřník ostříhá správně.

Doufám, že vám článek nějak pomůže, berte ho trochu s nadhledem, ale tohle jsem dělala před ostříháním já. A ještě poslední věc - nevěděla jsem, do jaké rubriky dát článek, takže je v My thoughts, třeba to později změním.
Mějte se krásně a užijte si víkend ♥
Ooomarie

CHCETE ZAČÍT CVIČIT? ZAČNĚTE HNED!

20. ledna 2016 v 16:01 | Ooomarie
Říkáte si často, že chcete začít cvičit, ale nikdy k tomu nemáte vhodnou příležitost, protože jste líní/unavení/venku prší/je moc horko/ je moc zima? Jste tak líní, že jste si to dokonce dali i jako novoroční předsevzetí, ale pořád jste se ani jednou nepřinutili k tomu, abyste si zacvičily? Toužebně si prohlížíte motivační obrázky a říkáte si "Kéž bych takhle vypadala..", ale ani v tomto případě se nezvednete z toho gauče a nejdete si zacvičit? POJĎME S TÍM SKONCOVAT!

Je nový rok, nová příležitost začít. Vím, že někteří lidé odsuzují nové roky a předsevzetí, a jiní je naopak milují /více jsem to rozebírala v tomto článku/, ale na tom absolutně nesejde. CHCETE ZAČÍT? TAK ZAČNĚTE HNED! Cvičit se dá kdekoliv, stačí jen chtít a mít tu správnou motivaci. Tím, že každý den budete prohlížet obrázky s lidmi, kteří mají postavy vašich snů, se k tomu ale nepřinutíte. Musíte si najít něco, co ve vás probudí touhu udělat to - ať už z důvodu, že chcete konečně zhubnout, chcete začít jíst zdravě, chcete mít dobrou fyzičku, a nebo prostě jen chcete mít posílené svaly, jako já.

Je úplně jedno z jakého důvodu začnete a čím začnete, to nejdůležitější je NEVZDÁVAT SE. Schválně, kolikrát jste si řekli, že budete cvičit, a po pár dnech jste to porušili? Mně se to stalo tedy nespočetněkrát.

Na začátku článku jsem mluvila o správné motivaci - potřebujete najít něco, co vás bude motivovat natolik, že si řeknete, že teď už ale vážně začnete, A DODRŽÍTE TO. Vím, že si pod tímto odstavcem nedokážete představit, co tím myslím - a já vám opravu nemůžu poradit a říct vám, co vás má motivovat. Ráda bych vám ale představila video, které motivovalo mě. Jedná se o video jedné patnáctileté slečny z LA, která natočila svoji workout rutinu. Její videa jsou nabité neskutečně velikým množstvím pozitivní energie, a to je možná důvod, proč se mi tolik zalíbila. U každého jejího videa jsem si říkala, že bych měla začít cvičit, ale nikdy jsem se k tomu nepřinutila, ani díky novoročnímu předsevzetí. Potom jsem ale viděla tohle její video a konečně mě to nakoplo správným směrem a já dostala obrovskou chuť začít cvičit.


Ne pro ostatní, ale pro sebe. Jedna z nejdůležitějších věcí je podle mě to, abyste to dělali PRO SEBE. Tohle nám vždycky říká naše učitelka tělocviku, když posilujeme. Nikdy jsem na to nedbala, ale teď jsem konečně zjistila, jak veliký mají tato slova smysl.

A když získáte potřebnou motivaci a chuť cvičit, tak proč váhat a čekat na pondělí? Začněte teď, HNED! Prostě se seberte, odlepte zadek od toho gauče a jděte cvičit. tedy, až po přečtení tohoto článku do konce, hah. Abych tento článek nepsala úplně zbytečně, protože sama moc dobře vím, že někoho motivační články nemotivují tolik, aby přeci jen s cvičením začali, mám tady pro vás pár obrázků, které mně samotné neskutečně pomohly. Podobných obrázků je všude plno, ale já jsem vybrala takové, které jsou vážně hodně motivační a mohli by vám pomoci začít.

 
 

Reklama